نتایج جستجو برای عبارت :

وقتی یک قصاب به ما درس ریفکتور می‌دهد!

تصور کنید وارد مغازه قصابی شده‌اید و به آقای قصاب سفارش یک شقه ران گوسفندی داده‌اید! حالا به ابتدای جمله برگردید! بله عرض کردم که «تصور» کنید!

جناب قصاب تند و تیز شروع به بریدن و تکه کردن گوشت می‌کند. شما هم منتظر ایستاده‌اید و در این خیال که به زودی چه خورشت و آبگوشت‌های لذیذی خواهید خورد، فرو رفته‌اید.

همینطور که در خیال خود شناورید، بیایید حرکات تند و تیز جناب قصاب را با سرعت آهسته تماشا کنیم. چاقوی تیزش را در حجم گوشت فرو می‌کند و ب
✅‍ جوانمرد قصاب را می شناسید؟
*مترو تهران ایستگاهی دارد*
*به نام جوانمرد قصاب.*
این جوانمرد شهید:
۱. همیشه با وضو بود.
۲. می گفتند: عبدالحسین، چه خبر از وضع کسب و کار؟
می گفت: الحمدلله. ما از خدا راضی هستیم، او از ما راضی باشه.
۳. هیچ کس دو کفه ترازوی  عبدالحسین را مساوی ندیده بود. سمت گوشت، همیشه سنگین تر بود.
۴. اگر مشتری مبلغ کمی گوشت می خواست عبدالحسین دریغ نمی کرد. می گفت:
«برای هر مقدار پول، سنگ ترازو هست».
۵. وقتی می شناخت که مشتری فقیر است، نم

وقتی جوان بودم، بیست یا سی یا چهل سال پیش، توی شهر کوچکی زندگی می کردم که همه به خاطر کاری که با خانم نوجنت کرده بودم دنبالم می گشتند. کنار رودخانه توی سوراخی زیر علف های در هم پیچیده قایم شده بودم. مخفیگاهی که من و جو باهم ساخته بودیم. گفتیم مرگ بر تمام سگ‌هایی که وارد این‌جا شوند. البته به جز خودمان. ...

شاگرد قصاب | پاتریک مک‌کیب | پیمان خاکسار | نشر چشمه

سگ باهوش

قصاب که کنجکاو شده بود و از طرفی وقت بستن مغازه بود تعطیل کرد و به دنبال سگ راه افتاد. سگ در خیابان حرکت کرد تا به محل خط کشی رسید. با حوصله ایستاد تا چراغ سبز شد و بعد از خیابان رد شد.
قصاب به دنبالش راه افتاد. 
سگ رفت تا به ایستگاه اتوبوس رسید نگاهی به تابلو حرکت اتوبوس ها کرد و ایستاد. 
قصاب متحیر از حرکت سگ منتظر ماند. 
اتوبوس امد, سگ جلوی اتوبوس آمد و شماره آنرا نگاه کرد و به ایستگاه
برگشت. صبر کرد تا اتوبوس بعدی امد دوباره
{تمثیلات و مثال های مهدوی - شماره 38}

گوسفند، قصاب

امام باقر(ع) درباره ناامیدی در غیبت امام زمان میفرمایند: آن کسی که انتظار او را میکِشید، نخواهید دید تا زمانی که مانند بُزهای مُردنی باشید که از بس ترسیده و از زندگی اش نا امید شده، ترسی ندارد که قصّاب دست رویش بگذارد و چاقی و لاغری اش را بیآزماید. [بحارالانوار، ج۵۲ ص۳۱۰]
یعنی طولانی شدن غیبت موجب افزایش ناامیدی میشود مانند گوسفندی که امید حیات ندارد که امروز ذبح شود یا فردا. انسان نا امید، م
ازرنجی که میبرم اینه هرروز بلا استثنا با یه پیکان سن خدابیامرز بابای بابابزرگم میرم ومیام!!
محله ما اینجوریه که چندتا کوچه پیاده میرم بعد میرسم به ایستگاه تاکسیا بعد بی ار تی بعد متروجان!

مشاهده شده که هنگام بستن درماشین ، دستگیره در هم دراومده !

چندباری هم هولش دادن !!

ولی اصل موضوع همین نیست.

اسم راننده اوس عباس شوفره!!

قبلا مکانیکی داشته آتیش گرفته ازمکانیکیش فقط لقب اوستارو داره!!

تومحل ما اسم + شغل به کارمیبرن.

فوراگزمپل: اکبرشاطر، سام
در شهری توریستی در گوشه ای از دنیا درست هنگامی که همه در یک بدهکاری بسر می برند و هر کدام برمبنای اعتبارشان زندگی را گذران می کنند و پولی در بساط هیچکس نیست، ناگهان، یک مرد بسیار ثروتمندی وارد شهر می شود. او وارد تنها هتلی که در این شهر ساحلی است می شود، اسکناس 100 یوروئی را روی پیشخوان هتل می گذارد و برای بازدید اتاق هتل و انتخاب آن به طبقه بالا می رود.
صاحب هتل اسکناس 100 یوروئی را برمی دارد و در این فاصله می رود و بدهی خودش را به قصاب می پردازد. ق
بهترین بابای دنیا#پدر
یکی بود یکی نبود، یه موش کوچولو به اسم موش قزی با پدرش زندگی می کرد. بابا موشه از صبح تا شب کار میکرد و شب که به خونه می رسید خسته بود و می خواست استراحت کنه. اما موش قزی شروع می کرد به سر و صدا و بالا و پائین پریدن، تا اینکه بابا موشی سرش درد می گرفت و داد می زد: موش قزی چقد سر و صدا میکنی؟
موش قزی هم گوشه ای کز میکرد و با بابا موشی قهر می کرد.
یکبار پیش خودش گفت: فردا از اینجا می رم تا یه بابای خوب برای خودم پیدا کنم.
فردای آن رو
توی قصابی بودم که یه خانم پیر اومد تو مغازه و یه گوشه ایستاد. یه آقای جوان خوش تیپی هم اومد تو گفت: 
«آقا ابراهیم، قربون دستت پنج کیلو فیله گوساله بکش عجله دارم.»آقای قصاب شروع کرد به بریدن فیله و جدا کردن اضافه‌هاش. همین جور که داشت کارشو انجام می داد رو به پیرزن کرد گفت: «شما چی میخواین مادر جان؟»پیرزن اومد جلو یک پونصد تومنی مچاله گذاشت تو ترازو گفت: 

ادامه مطلب
در شهری توریستی در گوشه ای از دنیا درست هنگامی که همه در یک بدهکاری بسر می برند و هر کدام برمبنای اعتبارشان زندگی را گذران می کنند و پولی در بساط هیچکس نبود.ناگهان، یک مرد بسیار ثروتمندی وارد شهر می شود. او وارد تنها هتلی که در این شهر ساحلی است می شود، اسکناس 100 یوروئی را روی پیشخوان هتل می گذارد و برای بازدید اتاق هتل و انتخاب آن به طبقه بالا می رود.
▪️صاحب هتل اسکناس 100 یوروئی را برمی دارد و در این فاصله می رود و بدهی خودش را به قصاب می پردازد
توی قصابی بودم که یه پیرزن اومد تو
و یه گوشه وایستاد .....
یه آقای خوش تیپی هم اومد تو و گفت: ابراهیم آقا قربون دستت
پنج کیلو فیله گوساله بکش عجله دارم .....
آقای قصاب شروع کرد به بریدن فیله و جدا کردن اضافه‌هاش
.....همینجور که داشت کارشو می‌کرد رو به پیرزن کرد و گفت: چی میخای ننه ؟
پیرزن اومد جلو یک پونصد تومنی مچاله گذاشت تو ترازو و گفت:
همینو گوشت بده ننه .....
قصاب یه نگاهی به پونصد تومنی کرد و گفت: پونصد تومن
فقط آشغال گوشت میشه ننه بدم؟
پیرزن یه
دام زنده با ارائه خدمت گوسفند زنده ، بره زنده ، گاو زنده ، گوساله زنده ، خروس زنده و مرغ زنده یکی از بزرگترین سایت ها و قدیمی ترین گوسفند فروشی در تهران می باشد. این مجموعه از سال 1384 در زمینه ارائه خدمات دام زنده فعالیت دارد که بنابر نیاز روز اقدام به راه اندازی وب سایتی جهت ارائه گوسفنده زنده و بره زنده کرده است. مراکز فروش دام زنده در تهران بسیار زیادی می باشند، اما مراکز عرضه دام سالم و بهداشتی بسیار کم و اندک هستند. ما این تضمین را ب
صورتحساب قصاب هستی،
دیگر نگرانیِ چندانی
برای آزادی نخواهی داشت ...
وقتی نیچه گریست
#اروین_د_یالوم
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
✦ @Parsa_Night_narrator ✦
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
آخرین خبرها و اتفاقات روز در وب سایت:
websitehttp://aparssa.wordpress.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
مشاهده مطلب در کانال
مرکز دام زنده کوهستان , در زمینه عرضه و فروش دام زنده همراه با اعزام قصاب در تهران فعالیت می نماید.
کوهستان یکی از بزرگترین مراکز خرید دام زنده و گوسفند زنده با مرغوبترین و مناسب ترین قیمت همراه با قصاب مجرب و تحویل در محل ،  به صورت  ارائه خدمات شبانه روزی به تمام نقاط تهران با پلاک رسمی می باشد.
ارسال دام زنده و گوسفند زنده ازبهترین دامهای اصیل ایرانی ازنژادهای کردستان ،مغان،افشار،مهربان و سنگسر  از خدمات ماست.
 مشخصات دام زنده سالم:
دام ز
 قربانی کردن یکی از اموری است که در دین اسلام بسیار به آن توصیه شده است و موجود تقرب و نزدیکی به خداوند میشود، در قرآن نیز آیات متعددی در مورد این سنت الهی آمده است، در ادامه این نوشته در مورد قربانی کردن در اسلام صحبت خواهیم کرد.
اگر قصد خرید گوسفند زنده در تهران برای قربانی کردن را دارید میتوانید با شماره تلفن های ما تماس بگیرید تا گوسفند را به همراه قصاب درب منزل تحویل بگیرید.
حکمت قربانی چیست؟
قربانی کردن نوعی عبادت محسوب میشود که در ادی
#فیلم #فرشتگان_قصابکارگردان: سهیل سلیمیمحصول: ایرانزمان: ۸۵ دقیقهرده سنی: ۱۴+
این فیلم را با وجدان‌ها می‌بینند!بی‌وجدان‌ها در مقابلش سکوت می‌کنند!هرکس آدم است، فقط آدم... تا ابد با مسببین ساخت این فیلم می‌جنگد!مدیونی اگر میتوانی، آن را نشان دختران و پسران ایران ندهی!مدیونی اگر میتوانی فیلم را به هر زبان دنیا ترجمه کنی و ترجمه نکنی.راستی چرا پرچم_ آتش_ مرگ؟
لینک دانلود مستقیم با حجم ۵۲۲ مگابایت:
https://b2n.ir/292463
لینک پخش آنلاین با کیفیت ۳۲۰ :
http
در خانه ی جان ما سراپا رقص استاینجا چو شدی بدان که اینجا رقص است
غم را سر هر صبح به قصّاب دهیمدر مسجد ما نباشد حاشا رقص است
صوفی نکند تحمّل این شادی هازاهد نکند فهم چه با ما رقص است
هر کس چو یکی دگر به این در آمدگفتیم برو که بزمِ تنها رقص است
صد حیرت از این جمعیت بی خویشانما یک نفریم و یک به غوغا رقص است
ای عقل چو یک پیاله با ما باشیبینی که تمام کار دنیا رقص است
گفتند چنین که کار تقوا زار استگفتیم چنان که کار تقوا رقص است
حلمی سر عاقلان به بالا می
گوسفند زنده
گوسفند در اصل نوعی پستاندار به شمار می آید که جزو حیوانات سم داران محسوب می شود همچنین از این نوع پستانداران می توان در گروه نشخوار کنندگان و همچنین خانواده گاوسانان یاد کرد 
در دنیا به انواع نژادهای مختلف تقسیم‌ بندی می‌شوند و همچنین در کشور ایران دارای انواع نژاد مانند گوسفند افشاری ،  گوسفند مغانی ، گوسفندان کردی و … می باشند. و از این پستانداران می توان استفاده های بسیار زیادی کرد به عنوان مثال نژاد پشمی و گوشتی در راستای
یکی از دلایل دیگری که باعث شده است خرید گوسفند زنده بیش تر از دیگر انواع دام صورت گیرد این است که این دام گوشت لذیذی دارد و طرفداران گوشت گوسفندی خیلی زیاد تر هستند. داشتن قیمت مناسب تر هم می تواند یکی از همین دلایل باشد. بسیاری از مردم هم هستند که اعتقاد دارند گوشتی که از قصابی ها می خرند معلوم نیست چه مدت زمان است که در سردخانه قرار دارد و حتی مشخص نیست که این گوشت، متعلق به یک دام سالم یا مریض بوده است. به طور کلی هر چقدر که گوشت بیش تر در سرد
هر که بی دوست می‌بَرَد خواب‌اش،
همچنان صبر هست و، پایاب‌اش
خواب از آن چشم نیز چشم مدار،
که زِ سر برگذشت سِیلاب‌اش
نه به خود می‌رود گرفته‌یِ عشق،
دیگری می‌بَرَد به قُلّاب‌اش
چه کُنَد پای‌بندِ مِهرِ کسی،
که نبیند جفایِ اصحاب‌اش
آن که حاجت به درگهی دارد،
لازم است احتمالِ بَوّاب‌اش
ناگزیر است تلخ و شیرین‌اش
خار و خرما و، زَهر و جُلّاب‌اش
سایر است این مَثَل که مُستَسقیٰ
نکُنَد رودِ دجله سیراب‌اش
شبِ هجرانِ دوست ظلمانی ست
ور بر
به اشتراک گذاری
کتاب شما که غریبه نیستیدنویسنده: هوشنگ مرادی کرمانیانتشارات: نشر معین
معرفی:
ما همیشه فکر می کنیم آدم های بزرگ از اول بزرگ بودند، اما با این کتاب فوق العاده جذاب “دوزاریمان” می افتد که آدم می تواند از کجا به کجاها برسد.از هیچ به شهرت. از تو سری خوردن به احترام و عزت.وقتی این کتاب رو می خونی کلی روحیه می گیری…
بریده کتاب:
بچه ها پدر نامزد ها را در می آوردند. اگر تو ده کسی نامزد بازی می کرد، موی دماغش می شدیم. هر وقت توی کوچه و پشت
چوپان دروغگو : داستانی قدیمی اما ماندنی و همه پسند
چوپان دروغگو
معرفی:سلام همکلاسی قدیمی! قصه ی چوپان دروغگو رو یادته؟ یادته چقدر دلنشین و قشنگ بود؟!میدونی دیگه بچه ها تو کتاباشون این قصه قشنگ رو ندارن؟ خیلی حیف شد !!!اما….یه خبر خوب! این کتاب میتونه کوچولوتو ببره به همون دنیای رنگارنگ کودکی تو،میتونه زیبایی راستی و درستی رو با زبان کودکانه تو گوشش زمزمه کنه…
بریده ای از کتاب:مردم ده که صدای داد و فریاد حسنی رو شنیدند به سرعت دست از کار کشیدن
بسیاری از افرادی که قصد خرید گوسفند قربانی کردن دارند نمیدانند که چه نکاتی را باید در نظر بگیرند، کلیدی ترین نکته برای خرید گوسفند قربانی، خرید از مرکز زیر نظر دام پزشکی است، به این دلیل که اگر از مراکزی خرید کنید که تحت نظر دامپزشکی نباشند امکان دارد دام خریداری شده بیماری خاصی مانند تب کریمه کنگو داشته باشد.
مرکز فروش گوسفنددر اعیاد و زمان های خاصی مانند عید قربان یکی از دغدغه ها، تامین دام زنده برای قربانی کردن است، در این میان برخی افر
گوسفندان نژاد لری بختیاری جثه بزرگتری نسبت به سایر گوسفندان دارند . این گوسفندان با رنگ سفید کرم رنگ و در برخی موارد به رنگ قهوه ای دیده می شوند .
این گونه از گوسفندان گوش های بزرگ و آویزان دارند . باید گفت که دنبه این گوسفندان در مقایسه با سایر گوسفندان بزرگتر است .
قوچ های بختیاری دارای کاکل هستند و وجود همین کاکل باعث می شود که قیمت آن ها بالاتر رود .
سایز سر این گونه از گوسفندان نسبت به سایر گوسفندان بزرگ تر است .
قوچ ها و میش ها بدون شاخ هستن
از خدعه های مردم بی عار، ای امام
کار پسرعموی تو ناچار شد تمام

مسلم، اسیر خدعه ی طومارها شده
مِنّی، عَلیکَ یا أبا الأحرار ألسّلام

فهمیده ام ازین همه لب تشنه ماندنم
باید سرم رَود به سرِ دار، تشنه کام

این جا به جای مرهم بر زخم و جای تیر
با سنگ می دهند به بیمار، التیام

هَل مِن مُعینِ تو به جوابی نمی رسد
چون بطنِ کوفه پُر شده بسیار از حرام

هر جای کوفه رفتم و هر لحظه می رسید
بوی سلاح و شعله ز بازار بر مشام

یک نانجیب، تیر سه شعبه خریده بود
گفت
امام صادق(علیه السلام):همانااین امر(ظهور) درآخرین پایه ی ناامیدی وسخت ترین مرتبه ی دلتنگی واندوه باشدکه ناگاه نداکننده ای ازآسمان به نام قائم وپدرش آواز سرمیدهد.
امام صادق(علیه السلام):اگرقائم قیام کندحتما مردم اورا انکار میکنند, زیرا اوبه صورت جوانی برومند به سوی ایشان باز می گردد, کسی برعقیده ی خودنسبت به اوپایدار نمی ماندمگرآن کس که خداوند درعالم ذر نخستین ازاو پیمان گرفته باشد.
امام باقر(علیه السلام):پیوسته درانتظار به سرخواهیدبرد
دام زنده
دام زنده باید با اصول بهداشتی و نظارت کامل پرورش داده شود زیرا سلامت دام با سلامت انسان ارتباط نزدیکی دارد. شما می توانید دام مورد نیاز خود را با اطمینان از تغذیه مناسب، واکسیناسیون به موقع و آزمون های پزشکی از مرکز دام سپید تهیه نمایید. خرید دام زنده به صورت شبانه روزی در این مرکز امکان پذیر است. مشتریان می توانند دام زنده مورد نظر خود را از هر نژادی که دوست دارند سفارش دهند. قیمت دام زنده در سایت موجود است و می توانید به راحتی از قی

جمله خشم از کبر خیزد از تکبر پاک شو
گر نخواهی کبر را رو بی‌تکبر خاک شو
خشم هرگز برنخیزد جز ز کبر و ما و من
هر دو را چون نردبان زیر آر و بر افلاک شو
هر کجا تو خشم دیدی کبر را در خشم جو
گر خوشی با این دو مارت خود برو ضحاک شو
گر ز کبر و خشم بیزاری برو کنجی بخست
ور ز کبر و خشم دلشادی برو غمناک شو
خشم سگساران رها کن خشم از شیران ببین
خشم از شیران چو دیدی سر بنه شیشاک شو
لقمه شیرین که از وی خشم انگیزان مخور
لقمه از لولاک گیر و بنده لولاک شو
رو تو قصاب هوا
مجموعه آرمان برای رفاه حال مشتریان در این برهه زمانی اقدام به فروش مرغ و خروس زنده جهت قربانی و دفع بلا و چشم زخم می کند. از آنجا که قیمت گوسفند آنقدر بالا رفته است که قشر زیادی از جامعه دیگر قادر به خرید گوسفند نمیباشند مجموعه گوسفند زنده پیام اقدام به راه اندازی فروش اینترنتی مرغ و خروس زنده نموده است شما می توانید برای جلوگیری از دفع بلا و چشم زخم اقدام به خرید مرغ زنده و خروس زنده و قربانی کردن آن نمایید. قاعدتا یکی از موثرترین راه ها جهت
آخرین کلمات یک الکتریسین : خوب حالا روشنش کن…

آخرین کلمات یک انسان عصر حجر: فکر می‌کنی توی این غارچیه؟

آخرین کلمات یک بند‌باز: نمی‌دونم چرا چشمام سیاهی میره…

آخرین کلمات یک بیمار: مطمئنید که این آمپول بی‌خطره؟

آخرین کلمات یک پزشک: راستش تشخیص اولیه‌ام صحیح نبود. بیماریتون لاعلاجه…

آخرین کلمات یک پلیس: شیش بار شلیک کرده، دیگه گلوله نداره

آخرین کلمات یک جلاد: ای بابا، باز تیغهء گیوتین گیرکرد…

آخرین کلمات یک جهانگرد در آمازون: این نوع
برخی از رفتارهای غلط ترافیکی محتوی توقف وسیله نقلیه در خلاف جهت سایر خودروها، توقف تو محل های پارک ممنوع، سوار یا پیاده کردن مسافر در نگرش های غیرمجاز به نحوی که سبب ایجاد اختلال در تردد سایر خودروها یا عابران پیاده شود، توقف تاکسی های عاری راننده درون ایستگاه های تاکسی، اسکان دوبله تو محل متوقف شدن ممنوع، توقف و سدمعبر در حریم میدان ها و توقف در ایستگاه های وسایل نقلیه اشتراکی هستند که قرار است از این پس در نقاط احساساتی جنوب تهران اجرا ش
روزی پیامبر اکرم (ص) از راهی عبور می کرد در راه شیطان را دید که خیلی ضعیف و لاغر شده است از او پرسید: چرا به این روز افتاده ای ؟ گفت: یا رسول الله از دست امت تو رنج می برم و در زحمت بسیار هستم
پیامبر فرمود : مگر امت من با تو چه کرده اند؟ گفت یا رسول الله امت شما شش خصلت دارند که من طاقت دیدن و تحمل این خصایل را ندارم.
اول: اینکه هر وقت به هم می رسند سلام می کنند.
دوم: اینکه با هم مصافحه(یعنی دست دادن)می کنند
سوم: اینکه هر کاری را که می خواهند انجام دهند
خرید گوسفند زنده به صورت اینترنتی و مزایای آن چیست ؟
امروز قصد معرفی سایتی را دارم که به عنوان مرجع خرید گوسفند زنده به صورت اینترنتی در سراسر کشور می باشد و خدماتی منحصر به فرد را به مشتریان خود عرضه می کنند . مجموعه سایت بازار گوسفند یکی از قدیمی ترین و معتبرترین مراکز خرید گوسفند زنده در تهران می باشد که با هدف تسهیل نمودن این فرایند نسبتا وقت گیر تاسیس شده است تا شما عزیزان بدون هیچ دغدغه ای بتوانید گوسفندی از نژادی مرغوب با بهترین کیفیت

نوشابه
کارکنان بازنشسته کارخانه نوشابه سازی گرگان می‏توانند
برای دریافت نوشابه‏ های خود، به اداره کارگزینی این شرکت مراجعه کنند. ریس انجمن
بازنشستگان نوشابه سازی گرگان با اعلام این خبر مژده داد که بازنشستگان این شرکت
می ‏توانند به جای حق سنوات خود، بیایند نوشابه بگیرند! وی، بازکردن نوشابه برای
هم، مبتلاشدن به مرض قند و خراب شدن دندانها را از مزایای این طرح برشمرد و افزود:
در حال رایزنی با مسئولان هستیم تا برای همکارانی که دندان مصنوع
از گاراژ تا مارک Premium
در سال 1968، هانس کخ شروع به توسعه فرمولاسیون خود برای جلا دادن در گاراژ خود می کند. او با کیفیت پایین محصولات مراقبت از وسایل نقلیه خود را ناراضی است. به عنوان یک میز کار آموزش دیده، او علاقه خاصی به سطوح به پایان رسیده و عشق به جزئیات دارد. محصولات تولید شده با کیفیت عالی هستند، بنابراین آنها با مشتاقانه توسط کارشناسان، مشتریان تجاری دریافت می شوند. در طول چند سال آینده، یک شرکت در حال رشد است که استانداردهای جدیدی را د
هله نومید نباشی، که تو را یار براندگرت امروز براند، نه که فردات بخوانددر اگر بر تو ببندد، مرو و صبر کن آن جاز پس صبر تو را او، به سر صدر نشاندو اگر بر تو ببندد، همه ره‌ها و گذرهاره پنهان بنماید، که کس آن راه نداندنه که قصاب به خنجر، چو سر میش ببردنهلد کشته خود را، کشد آن گاه کشاندچو دم میش نماند، ز دم خود کندش پرتو ببینی دم یزدان، به کجا هات رساندبه مَثَل گفتم این را و اگر نه کرم اونکشد هیچ کسی را و ز کشتن برهاندهمگی ملک سلیمان، به یکی مور ببخشد
حدود یک سال پیش بود که شام مهمانشون بودیم
خورش بسیار خوشمزه ای سر سفره بود... چند قاشق که خوردم از فاطمه خانم تشکر کردم و گفتم بسیار خوشمزه شده...
آقا مهدی با لبخندی گفت: این خوشمزگی ها خودسازی رو برای آدم سخت میکنه دیگه... ببین (اشاره ای به شکمش میکنه که یه خورده افتاده تو آفساید)
من با لبخند میگم، نه، فاطمه خانم بستر خودسازی رو براتون فراهم میکنن
آقا مهدی میگه: البته دست پخت زیور خانم هم خیلی عالیه هاااا...
میگم: شما که هنوز نخوردی دست پختش رو آقا
صبح دو تا مرغ پر کندم، یک تا تکه کردم قصاب اعظم!
داشتم بادمجون می‌پختم. مامان گفته بودن که توش سیر بریزم و چون داداشم سیر دوست نداره قرار بود قایمکی این کارو بکنم! اما خب من سیر رو فراموش کردم و مامان از تو خونه حواسشون بود. برای متوجه کردن من گفتن "آب ریختی؟" من بدون برگشتن به سمت خونه گفتم آره ریختم. دیدن من اصلا اشاره رو نگرفتم! باز گفتن "رب رو چرا نذاشتی تو یخچال؟" سوال پرتی بود و من متعجبانه برگشتم سمت مامان که دیدم دارن با ایما و اشاره میگن "
مرکز خرید دام زنده دشت مغان , عرضه کننده انواع دام زنده و گوسفند زنده در تهران می باشد. در این مرکز عرضه دام زنده همراه با اعزام قصاب و تحویل دام در محل انجام می گیرد.

در بسیاری از مراسمات ما ایرانیان از دام زنده (گوسفند زنده ) جهت قربانی کردن استفاده می نمایند . موقع خرید این دغدغه به وجود می آید که دام زنده از کجا تهیه گردد. مراکز فروش بسیاری برای تهیه دام وجود دارد ولی باید از سلامت دام در این مراکز اطمینان داشت.مرکز خرید دام زنده دشت مغان 
مرکز خرید دام زنده
بازار گوسفند به عنوان مرکز خرید دام زنده  شناخته شده است. این مرکز خرید دام زنده  با ارائه خدمات فروش گوسفند زنده و همچنین سایر خدمات و مزیت های جانبی به گزینه ای مناسب برای شما بدل شده است.
از آنجا که قیمت گوسفند زنده همواره در حال تغییر است باید برای کسب اطلاعات بیشتر در این باب با بازار گوسفند تماس بگیرید. بازار گوسفند پاسخگوی تماس های شما به صورت شبانه روزی است.
همچنین در صورت تمایل می توانید سفارش خود را به صورت آنلا
گوسفندکاریدال یکی از پرجمعیت ترین نژادهای گوسفندان در جهان است که پس از گوسفند نژاد مرنوس بیشترین جمعیت را در جهان دارد. این گوسفند از نژاد های آمیخته یا اصلاح نژاد شده است. که تولید و اصلاح نژادی آن در قرن نوزده در املاک کاریدال در نیوزیلند شروع شد.
خرید گوسفند زنده در شهر ری و تهران در مجموعه دامداری عبدالعظیم انجام میشود، تنها با یک تماس میتوانید گوسفند را درب منزل با باسکول و قصاب رایگان تحویل بگیرید. برای سفارش با شماره تماس های موجود
آب استخوان
برای درست کردن آب استخوان، میشه از استخوان های حیوانات و پرندگان مختلف (از جمله بره(گوسفند)، مرغ، خروس، بوقلمون، شتر، گاو، ماهی، بلدرچین، .....) استفاده کرد. اگر بتونید به قصاب بگید استخوان های بزرگ (مثل استخوان های گاو و شتر) رو چند قسمت کنه بهتره.

مواد مورد نیاز: 
۱.استخوان به میزان لازم
۲.یک قاشق غذاخوری سرکه ی سیب طبیعی.(اختیاری)
۳.دو عدد پیاز متوسط (پوست گرفته و بدون ریشه)
۴.شش تا هشت عدد ساقه ی کرفس شسته شده.
۵.چهار تا پنج عدد هویج

باید یک چیزی می نوشتم . خیلی فکر کرده بودم از کجا شروع کنم . اما یک حسی اجازه نمی داد که شروع کنم و آن چیزی نبود جز احساس ترس . ترس از گرفتاری و در بند شدن . همیشه در برابر افراد صاحب منصب ترس داشتم. زندان و اذیت و آزار و شاید شکنجه . آمادگی جسمی و روحی چنین برخوردهایی را نداشتم . برای همین در تمام این سال ها خودخوری و خودآزاری کرده بودم. این اراده را نداشتم که نظرات و عقاید خودم را به زبان بیاورم و یا روی صفحه بریزم . چون صراحت بیان تاوان هایی را د
برق چشمان تو بر ظلمت میدان تابیدکوه لرزید و به یمن قدمت ویران شدخوب فهمید خودش تیغ علی یعنی چهآنکه از دیدن شمشیر دودم عریان شد!
تیغ در مرحله ی آخر تعریف علیستپدرم گفت از این وصف کمی دلگیر استهمه ی زندگی ات بوی عطوفت داردچه کسی گفته علی یکسره با شمشیر است؟!
از علی گفتم ویک بند جسارت کردمکاش میشد بزنم از بدنم دستم راکاش قصاب جوانمرد تو باشم آقاتا به دستم بزنی خوب ترین مرهم را
پدرم گفت خدا را به خدا در عالمآنکه اول به تو رو کرد فقط میفهمدشانه ی زخ
همیشه دلم می‌خواست مشتری ثابت یک چای‌خانه، قهوه‌خانه، دیزی‌سرا یا جگرکی باشم‌؛ نه از این امروزی‌ها که همه‌جایشان برق می‌زند و باید مراتب خانم‌بودن و آقابودن را درشان رعایت کنی، نه! از آن قدیمی‌های رنج‌دوران‌دیده که وان‌یکاد روی دیوارشان از پیری، رنگ و رویش رفته و هنوز آدم‌ها همدیگر را «اسمال‌قصاب» و «کریم‌فکل» و «درویش‌علی» و «ممّدچاخان» صدا می‌زنند؛ از آن قدیمی‌هایی که از در و دیوارشان قصه می‌چکد و آدم‌های بزرگ و کوچک، روی
گوسفند زنده و مشکلات آن
امروزه کشور با توجه به مشکلات سیاسی و مشکلات طبیعی، دچار بحران های متعددی از جمله بحران گوشت گوسفند شده است. در این مقاله ضمن معرفی شرکت خود، تلاش خواهیم کرد اطلاعات مناسبی را در این حوزه در اختیار شما قرار دهیم. شرکت ما این افتخار را دارد که گوسفند زنده را در هر کجای شهر در اختیار شما قرار دهد. با یک تماس گوسفند زنده و دام زنده را همراه با قصاب  با کمترین هزینه در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم.
همچنین به اطلاع مشتریا
آیا به دنبال قیمت گوسفند زنده 98 هستید؟ قیمت بره زنده و 98 و قیمت روز بره زنده را این بخش قصد داریم ارائه کنیم تا شما مشتریان و کاربران عزیز به قیمت های روز این نوع دام دسترسی و از آن با خبر شوید. در کنار این موارد به قیمت بره پرواری و بره شیری ۹۸ خواهیم پرداخت. همانطور که می دانید امروزه با توجه به وضعیت کنونی قیمت انواع دام بره زنده ، گاو و … با نوسانات قیمتی روبرو است و هر روز شاهد افزایش و یا کاهش نرخ ها هستیم در این راستا ما به صورت کامل توض
معرفی خدمات دام زنده
شرکت ما افتخار دارد دام زنده مرغوبی را برای شما مشتریان عزیز ارائه دهد. فروش دام زنده بروز و فروش گوساله زنده در شهر شما یکی از بهترین و با کیفیت ترین خدماتی هستند که شرکت ما در این چند ساله برای  مشتریان عزیز ارائه داده است. داشتن دام زنده جوان و پر گوشت، با کیفیت و انرژی مناسب باعث شده تا مشتریان ما به طور پیوسته و همیشگی از خدمات ما استفاده کنند. تمام دام های ما جوان هستند و ما به مشتریان عزیز دام پیر نمی فروشیم. همچنی
دامداری
حضرت با داشتن سال ها سابقه و تلاش در زمینه فروش و خرید گوسفند زنده ، فروش و خرید دام زنده آماده خدمات رسانی در زمینه فروش و
خرید گوسفند زنده در تهران و فروش و خرید دام زنده به شما هموطنان عزیز و
گرامی می باشد . امید است که با تلاش روز افزون مجموعه دامداری حضرت بتوانیم
اعتماد و رضایت شما را جلب کنیم.
خدمات ما
در زمینه فروش و خرید دام زنده :
عرضه بهداشتی گوسفند زنده
تمامی
خدمات مربوط به فروش و خرید دام زنده در دامداری حضرت تحت نظارت اتحاد
برای درست کردن آب استخوان، میشه از استخوان های حیوانات و پرندگان مختلف (از جمله بره(گوسفند)، مرغ، خروس، بوقلمون، شتر، گاو، ماهی، بلدرچین، .....) استفاده کرد. اگر بتونید به قصاب بگید استخوان های بزرگ (مثل استخوان های گاو و شتر) رو چند قسمت کنه بهتره.

مواد مورد نیاز: 
» استخوان به میزان لازم ( بدست آمده از دو الی سه عدد مرغ)
» یک قاشق غذاخوری سرکه ی سیب طبیعی (اختیاری)
» دو عدد پیاز متوسط، پوست گرفته شده و به دو تکه خُرد شده
» شش تا هشت عدد ساقه ی کرف
"می گویند، در این جهان اندازه ی خوشی بر میزان درد چربش دارد، یا دست کم توازنی بین این دو برقرار است. باشد، اگر خواننده مایل است به اِجمال از صحت و سقم این عقیده آگاه شود بگذار  تا بین حالِ دو حیوان که یکی در حالِ دریدن و خوردنِ دیگری است قضاوت کند. در بدبختی و مصیبت از هر قماش، بهترین کار این خواهد بود که در اندیشه ی آنان باشیم که در مقایسه با ما باز هم در شرایطی دشوارتر گرفتارند؛ و این هم ملجأ و تسلی خاطری است که درش بر روی همه کس گشوده است. با ای
گوسفند زنده
همه افراد برای خرید گوسفند زنده اطلاعات کافی را ندارند و همین موضوع باعث می شود تا انتخاب درستی نداشته باشند. معمولا افرادی که در زمینه تشخیص دام و طیور سالم تخصص کافی را ندارند قربانی افرادی می شوند برای ارائه محصولات خود، دام را سالم جلوه داده و برای آن تبلیغ بسیاری می کنند. بدین معنا که بسیاری از سودجویان برای آن که گوسفند زنده را سنگین و پر گوشت نشان دهند ، قبل از وزن کشی به آن ها آب و نمک می دهند در این صورت وزن دام افزایش یافت
175-  من خطبة له (علیه السلام)> فی الموعظة و بیان قرباه من رسول اللّه <أَیُّهَا النَّاسُ غَیْرُ الْمَغْفُولِ عَنْهُمْ وَ التَّارِکُونَ الْمَأْخُوذُ مِنْهُمْ مَا لِی أَرَاکُمْ عَنِ اللَّهِ ذَاهِبِینَ وَ إِلَی غَیْرِهِ رَاغِبِینَ کَأَنَّکُمْ نَعَمٌ أَرَاحَ بِهَا سَائِمٌ إِلَی مَرْعًی وَبِیٍّ وَ مَشْرَبٍ دَوِیٍّ وَ إِنَّمَا هِیَ کَالْمَعْلُوفَةِ لِلْمُدَی لَا تَعْرِفُ مَا ذَا یُرَادُ بِهَا إِذَا أُحْسِنَ إِلَیْهَا تَحْسَبُ یَوْم
می‌گویند هرکسی را از دوست و دشمنش بشناس. بعضی دشمنی ها از هزار دوستی باارزش تر است. 
قصد کردم یک تنه جلو حرف زور و بی عدالتی کله گنده ای از مسئولین دانشگاه بایستم که دوست جان نصیحت کرد: وقتی تنها هستی، خیلی راحت می‌توانند لوله ت کنند و صدایش را هم در نیاورند. چنان پرونده ای برایت بپیچند که مجبور شوی با دانشگاه خداحافظی کنی. فعلا دور، دور اوناست. تو صبر پیشه کن که ان الله مع الصابرین. بلاتشبیه، امام علی علیه السلام وقتی دید حقش را پایمال کردند
قیمت روز گوسفند زنده ۱۳۹۸ برابر است با  ۳۸٫۰۰۰ تومان 
در این بخش از وبسایت عرضه انواع گوسفند زنده ، ارائه قیمت گوسفند زنده ، بره زنده ، گاو و گوساله زنده و همچنین در خدمت شما کاربران کابران و مشتریان عزیز هستیم و در یک مقاله کامل و جامع تمامی توضیحات مورد نیاز در رابطه با قیمت دام زنده در تهران ، کرج ، شیراز ، اصفهان ، تبریز و … را در اختیارتان قرار خواهیم داد تا در صورت نیاز به خرید گوسفند زنده در تهران و … را دارید بتوانید خرید خود را با آشن
در این بخش از وبسایت عرضه انواع گوسفند زنده ، ارائه قیمت گوسفند زنده ، بره زنده ، گاو و گوساله زنده و همچنین در خدمت شما کاربران کابران و مشتریان عزیز هستیم و در یک مقاله کامل و جامع تمامی توضیحات مورد نیاز در رابطه با قیمت دام زنده در تهران ، کرج ، شیراز ، اصفهان ، تبریز و … را در اختیارتان قرار خواهیم داد تا در صورت نیاز به خرید گوسفند زنده در تهران و … را دارید بتوانید خرید خود را با آشن
«بوغاناق» رومانین آلتینجی بؤلومونده، 195جی صفحه‌ده بئله اوخویوروق:
«کئچی جان هاییندا قصاب پی آختاریر. من نه حالدا بی نه حالدا.. یانی گلیب مننن مییاعات اولا.. نئجه اولی اوغلیم اولاندا.. جان جاننان آیریدی باش باشدان.. نه بیلیر نه چکیرم.. ایندی کئفله‌نیر کی دده‌مه یانچییام دای.. همراه.. دیین یوخ نه همراه تمراهیدی..؟ هر مریضه بیر بوینی یوغون یئنگه قوشیسوز کی نئینییه..؟ مریضین باشین توتا..؟ دده‌سین یاندیرا..؟ قارراقار.. قورراقور.. هیرراهیر.. زهر درد.
جگر سالم یکی از خوشمزه ترین و مفید ترین انواع گوشت است که اغلب افراد با تاثیر معجزه آسای آن در درمان کم خونی آشنایی دارند. رنگ یک جگر سالم باید قرمز متمایل به قهوه ای باشد و بر روی آن هیچ گونه لکه رنگی، رنگ پریدگی، پر خونی و خونریزی وجود نداشته باشد. وجود لکه های ریز بر روی جگر و یا پلاسیده بودن آن از شایع ترین علائم ناسالم بودن جگر است. در این مطلب شما را با نحوه تشخیص جگر سالم آشنا میکنیم که هم شامل جگر گوسفند و هم جگر مرغ میشود.
جگر ناسالم را ب
مفاهیم پنهانی رنگ قرمز در طراحی نشان تجاریمتخصصان تبلیغات از مدت ها قبل به این نکته پی برده اندکه یک رنگ خاص می تواند در موفقیت یا شکست، نقشی موثر بازی کند.رنگ مناسب می تواند فروش محصول را افزایش دهد. در این مقاله سعی شده در رابطه با معانی رنگ آبی و نمونه هایی از برندهایی که لوگو قرمز دارند که محبوب ترین رنگ در جهان است بررسی کوتاهی انجام دهیم.
رنگ ها همواره خالق احساسات شورانگیز ثانویه در افرادند و می توانند به آنان احساس سبکی، نرمی، طعم، را
جگر سالم یکی از خوشمزه ترین و مفید ترین انواع گوشت است که اغلب افراد با تاثیر معجزه آسای آن در درمان کم خونی آشنایی دارند. رنگ یک جگر سالم باید قرمز متمایل به قهوه ای باشد و بر روی آن هیچ گونه لکه رنگی، رنگ پریدگی، پر خونی و خونریزی وجود نداشته باشد. وجود لکه های ریز بر روی جگر و یا پلاسیده بودن آن از شایع ترین علائم ناسالم بودن جگر است. در این مطلب شما را با نحوه تشخیص جگر سالم آشنا میکنیم که هم شامل جگر گوسفند و هم جگر مرغ میشود.
جگر ناسالم را ب
ده سال از آن روز می‌گذشت. جاناتان، همان نوجوانی که قایقش
را طوفان زده بود و در جزیره کچل‌ها به ساحل رسیده بود حالا دیگر مرد جوان خوش
سیمایی شده بود. قد بلندی داشت و  پوستش
سبزه بود و بینی‌اش شبیه منقار مرغ‌های دریایی گرد و کشیده بود و انگار یک توپ گرد
کوچک از سر بینی‌اش آویزان بود. چشم‌های سبز خفیفش، گودی مختصری داشتند که باعث
شده بود دهان و دماغش مثل پوزه کمی جلوتر از صورتش باشند. پیشانی کشیده‌ای داشت و
رنگ موهای سیاهش پریده بود.

شب‌ها د
برای خرید گوشت گوسفندی سالم ابتدا باید به رنگ گوشت توجه کنیم که بسته به سن و تولد حیوان فرق می‌کند. رنگ گوشت گوسفند جوان‌تر معمولا روشن‌تر از گوسفند مسن‌تر است. گوشت بره معمولا قرمز روشن است و رگه‌هایی از چربی که به سفیدی می‌زند دارد. اگر رنگ گوشت تیره شده و به رنگ های سبز، قهوه ای، خاکستری و سیاه تغییر کند یعنی فاسد شده است. و وجود لکه‌های سیاه، سفید و یا سبز بر روی گوشت از علائم فاسد بودن آن است.
سطح گوشت گوسفند باید بی‌ عیب و کاملا صاف به

اکبر گودرزی را مأمور سپاه با یک دست روی هوا بلند کرد. طلبه ای یک لاقبا و لاغر و ضعیف بود. توی خانه تیمی فرقانی ها کیسه بزرگ پول قرار داشت؛ اما آنها از گرسنگی دچار ضعف شده بودند. بازجو چندبار از او پرسید تو که طلبه متدین و معتقد به رعایت آداب دینی هستی چرا مدتهاست نرفته ای به روستای دورافتاده تان و به پدر و مادر پیرت سری نزده ای؟ مگر صله رحم توصیه اسلام نیست؟ روز آخر قبل از اعدام، بازجو را صدا زد و پاسخش را داد. می گفت پولهایی که از بانک! می زدیم

مواد مورد نیاز: 
» استخوان به میزان لازم ( بدست آمده از دو الی سه عدد مرغ)
» یک قاشق غذاخوری سرکه ی سیب طبیعی (اختیاری)
» دو عدد پیاز متوسط، پوست گرفته شده و به دو تکه خُرد شده
» شش تا هشت عدد ساقه ی کر

دخترکی راه راه قسمت اول . 

ادما تو زندگی در برخورد با دیگران رفتار و اخلاقهای متفاوتی از خودشون نشون می دن و به نوعی با محیط اطراف و اتفاقات پیرامونشون ارتباط بر قرار می كنن در واقعه هر كس اخلاق خاص خودشو داره
مثلا بعضیا می تونن خیلی خشك و جدی باشن مثل بابای خدابیامرزم انقدر خشك و جدی كه اگه یه شب با كمربند به جون مادربد بختم نمی یوفتاد شام از گلوش پایین نمی رفت
و یا خیلی شوخ طبع و بذله گو.............. مثل اقای كیهانی دربون شركت
حرافترین
فتوکلیپ طنز رفته بودم لیله‌کو بعداز دوماه در وبگاه آپارات
رفته بودم«لیله‌کو» بعداز دوماه
رعد می‌غرّید از ابرِ سیاه
اندکی افتاده بود از تاب، ویروسِ کوویدِ19
آسمان دلگیر بود
عابری بی‌ماسک داشت از کنارم می‌گذشت
گفتم آن دُکّان و آن قلیان‌کشان، آن سوی رود
بی‌امان قلیان که می‌کردند دود...
حرف من را خورد، گفت:
«آن دُکان برچیده شد!»
گفتم آن قصّابیِ نزدیکِ کوه
دنبه‌هایش نرم بود و چرب بود،
 گفت: «آمد گربه خورد و کرد کیف!»
گفتم آن مادر وَ آن نوزاد.
در این وبسایت یعنی بزرگترین و مطمئن ترین مجموعه خرید و فروش گوسفند زنده در تهران ، بره زنده با ارائه نرخ و قیمت گوسفند زنده 98 می توانید با خیالی راحت سفارشات خود مانند گوسفندزنده برای انواع مراسمات مانند عید قربان ، قربانی در عاشورا و تاسوعا حسینی ، مراسمات ختم ، عروسی ، عقیقه کودکان ، عقد ، جشن تولد ، تفرحی و … از این مجموعه بخواهید. ما همواره در هر روز از هفته و 24 ساعته آماده دریافت سفارشات گوسفنده زنده و بره زنده شما مشتریان هستیم.
گوسفند
سایت دورهاتو به نقل از باشگاه خبرنگاران، در سال 97 بازار خرید خودرو و فروش خودرو با افزایش قیمت خودرو رو به رو شد و افراد زیادی از این موقعیت سوء استفاده کردند و سود خیلی زیادی به دست آوردند. در این میان سه دلیل عمده افزایش قیمت خودرو و بی ثباتی آن در بازار خرید خودرو و فروش خودرو به عقیده کارشناسان شامل، وجود محدودیت در ارائه خودرو توسط خودروسازان، نبودن نظارت کافی، اعمال تحریم ها بر واردات قطعات خودرو و توزیع نادرست خودرو است. به شکلی که ه
سایت دورهاتو به نقل از باشگاه خبرنگاران، در سال 97 بازار خرید خودرو و فروش خودرو با افزایش قیمت خودرو رو به رو شد و افراد زیادی از این موقعیت سوء استفاده کردند و سود خیلی زیادی به دست آوردند. در این میان سه دلیل عمده افزایش قیمت خودرو و بی ثباتی آن در بازار خرید خودرو و فروش خودرو به عقیده کارشناسان شامل، وجود محدودیت در ارائه خودرو توسط خودروسازان، نبودن نظارت کافی، اعمال تحریم ها بر واردات قطعات خودرو و توزیع نادرست خودرو است. به شکلی که ه
نمایندگی تعمیر یخچال فریزر اورست در تهران 

​​​​​​09387777023 

نمایندگی اورست در تهران جهت سرویس یخچال اورست به صورت شبانه روزی با ما تماس حاصل نمایید 

لطفا اگر فقط در استان تهران هستید جهت دستگاه یخچال اورست با ما تماس بگیرید 

شرکت
جهت پست مناطق
ازگلآاس پده ونکشیخ بهاییتوانیر
اقدسیهالهیهامازاده قاسماوینباغ فردوستجریشجمارانچیذدارآباددربنددرکهدزاشیبزعفرانیهسوهانکشهرک محلاتیفرمانیهفرشتهقیطریهکاشانککامرانیهمحمودیهنی
سخت‌خشمگین‌شدن بزرگواران از نشانه‌های نزدیک‌شدن زمان قیام امام مهدی(علیه‌السّلام) است.
عبدالله پسر عبّاس گفت که با رسول خدا(صلّى‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) حج گزاردیم، حجّ وِداع(1). پس، کوبۀ در کعبه را گرفت و رویش را سوی ما کرد و فرمود: آیا شما را از پیش‌درآمدهای «ساعت» آگاه نکنم؟ و در آن روز، سلمان از همۀ مردم به او نزدیکتر بود، گفت: بله ای فرستادۀ خداوند. فرمود:
... ای سلمان ... هنگام آن پیش‌درآمدها ... بزرگواران خشمگین می‌شوند، خشمگین‌شدنی
به قلم دامنه. تحلیلی بر بستنِ مرڪز اسلامی هامبورگ. به نام خدا. سلام. آلمان، مرڪز اسلامی هامبورگ را بست. به چه علت؟ به علت برپایی مراسم بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی. چند نڪته‌ی تحلیلی برای این اقدام:

نڪته‌ی یڪم: آلمان به لحاظ سنتی، مهد فلسفه است و فیلسوفان. بستنِ یڪ مرڪز فڪری و دینی دست‌ڪم به یڪ ڪشور فلسفی و فڪری، هارمونی (=همآهنگی) ندارد.

نڪته‌ی دوم: آلمان به لحاظ حڪومتی، از پیشتازان نظام چندحزبی است. از این زاویه نیز، بستن مقرّ عبادی و فڪر
زهرای بابا سلام
دیشب دلم بد جور هوایت را کرده بود.نمی دانم چرا ولی یک دفعه آن قدرحالم بد شد که گریه امانم را گرفته بود. وقت خواب جای خالیت را کنارم دست کشیدم و بالشتت را دیدم که بالای تخت بود.باورم نمی شد نزدیک به 2 سال است که نیستی و جایت کنارم خالی است و من هم با این نبودن کنار آمده ام! اینجا بود که دلم هوایت را کرد.خیلی دلم تو را خواست.خواستنی که هرگز پاسخی ندارد. با خودم گفتم:می گویند تو را از دست نداده ام بلکه خدا تو را برای روز سختی قیامت برای
معرفی کتاب صوتی بوف کور
کتاب صوتی بوف کور مشهورترین اثر صادق هدایت نویسنده معاصر ایرانی، رمانی کوتاه و از شاهکارهای ادبیات سده ۲۰ است. این رمان به سبک فرا واقع نوشته شده و تک‌گویی یک راوی است که دچار توهم و پندارهای روانی است.
تمامی رمان از زاویه دید اول شخص روایت می‌‌شود و از دو بخش نسبتاً مستقل تشکیل شده‌ است. این دو بخش گاه با استفاده از شباهت توصیف‌ها و اشاره‌ها به هم مربوط می‌شوند.
در بخش اول رمان، شخصیت اصلی بوف کور که ساکن خانه‌ا

هیچکس از دیگری برتر نیست

هر کسی بهر کاری ساخته شده است. یکی برای پزشک شدن ، یکی برای مهندس شدن، یکی برای کارگر شدن، یکی برای قصاب شدن، یکی برای خواننده شدن و ....
قرار نیست همه آدمها تمام ویژگی ها را با هم داشته باشند.
به این فکر کنید اگر انسانها تمام استعدادها را با هم داشتند چه اتفاقی می افتاد؟ من به شما می گویم، زندگی بسیار خسته کننده و ملال آور می شد. دیگر چیزی به نام ارتباط بین انسانها و روابط اجتماعی وجود نداشت!
این
طلاق ناعاقلانه 

همهٔ مردم مارون خوب می‌دانستند که حاج‌آخوند دشمن طلاق است. هیچ‌وقت اجازه نمی‌داد کسی از طلاق پیش او صحبت کند. حتی اگر موضوع صحبت به روستایی دیگر و افرادی دیگر مربوط می‌شد، باز هم حاج‌آخوند روی ترش می‌کرد و بی‌رغبتی و مخالفت خود را نشان می‌داد. می‌گفت طلاق «اَبغَضُ الاَشیاء» است. پیامبر ما که پیامبر رحمت است، پیامبر ما که خداوند درباره‌اش فرمود: «اِنّکَ بِاَعیُنِنا»؛ چشمان ما به توست، وقتی می‌گوید «اَبغَضُ الاَشیاء
#تلنگر

دیدید در بعضی آگهی ها میگن

#کافیست_فقط_یکبار_امتحان_کنید

#قرآن_کتاب_آسمانی

این مورد رو بیش از یک آگهی جدی بگیرید و
واقعا کافیست یکبار امتحان کنید و
قران رو با ترجمه بخونید و جواب یک عمر سوالات زندگیتون رو از خدا پاسخ بگیرید

با عمل به توصیه های خود خدا عاقبت بخیر دنیا و اخرت میشید
کاستی ها و مشکلات دنیا اذیتتون نمیکنه و
 عبادت هاتون رو با عشق به خدا انجام میدین نه اینکه رفع تکلیف بکنید
 هم برا زندگی مادی و دنیاتون نسخه داره هم برا دنی
برخی از کارشناسان معتقدند زندان هارون الرشید آتشکده‌ ای باستانی بوده و متعلق به دوره ساسانیان است.
شهر های تاریخی و باستانی ایران که در استان تهران واقع شدند کم نیستند و اگر بخواهیم سری به آن ها بزنیم شاید باورمان نشود که زیر گوش‌مان چه آثار تاریخی و باستانی ای قرار داشته و از آن بی خبریم. ری یکی از همین شهر هاست. در استان تهران است و پر از جاذبه‌ های تاریخی و طبیعی. سن و سال آن به دوره قبل از اسلام می‌رسد. اگر ساکن پایتخت باشید می‌توانید یک
Netflix's The Witcher بسیار سرگرم کننده است ، اما دنبال کردن آن همیشه آسان نیست. شاید در ابتدا متوجه آن نشوید ، اما فصل اول سریال به سه جدول زمانی جداگانه تقسیم می شود. ماجراهای ژرالت ، ینففر و سیری همه در زمان های مختلف اتفاق می افتند - تا زمانی که البته این اتفاق نیفتد.
این نیز به صراحت توسط نمایش توضیح داده نشده است ، و بسیاری از بینندگان گاه به گاه گم می شوند. بین هیولا های مختلف Witcher ، آداب و رسوم خارجی ، رقابت های سیاسی و همه اقدامات ، این سریال در حا
لویزان از محله‌های قدیمی در شرق تهران است. خیابان‌های آرام و خلوت و همچنین آب و هوای مناسب، سرمایه‌گذاری ملکی در این منطقه را افزایش داده است.
منطقه ۴ شهرداری تهران یکی از مهاجرپذیرترین و پر ساخت و سازترین مناطق پایتخت است که طبیعتا محله‌های آن نیز از این ویژگی‌ها مستثنی نیستند. لویزان یکی از همین محلات است که در شمال شرق تهران قرار دارد و از شمال به ازگل، از جنوب به تپه‌های شمس‌آباد، از غرب به حسین‌آباد و از شرق به شیان منتهی می‌شود. ن
گوشت گوسفندی یکی از مرغوبترین گوشت ها محسوب می شود. برای آشنایی با بهترین روش های پخت گوشت گوسفندی مقاله ذیل را مطالعه فرمایید. امیدواریم که مفید باشد.
انواع گوشت گوسفندی
گوشت بره: به گوشتی گفته می شود که از کشتار گوسفندی به دست آید که سن آن کمتر از 12 ماه باشد و هنوز دندان ندارد. گوشت بره گوسفندی به مراتب بهترین نوع گوشت گوسفندی از نظر نوع طبخ و نرمی به حساب می آید. در کمترین زمان پخته می شود و از نظر طعم لذیذترین نوع محسوب می شود. گوشت هاگست: ب
(جهت مشاهده تصاویر بیشتر به «گالری» پایان متن مراجعه نمایید)
خبر 
طبق روال هر ساله ، استاد حسینی یزدی با سفر به شهرهای مختلف ، با دانش پژوهان و اساتید طرح بزرگ مترجمی زبان قرآن دیدار داشتند. 
در این سفرها ، استاد حسینی یزدی با حضوری در جمع خانواده مترجمی زبان قرآن به بررسی کیفیت و چگونگی کلاس ها پرداختند.
هم چنین در بعضی شهرستان ها «همایش آسیب شناسی اجتماعی کلام وحی» برگزار شد. و جمعی از علاقمندان به فراگیری آموزش ترجمه قرآن با این طرح بزرگ ق
هروی یکی از محله‌های شمال شرق تهران است که تنوع آپارتمان در این محله، شانس متقاضیان را برای خانه‌دار شدن بالا برده است.
در شمال شرق تهران و در منطقه ۴، محله‌ای به نام هروی واقع شده است که بسیاری آن را یکی از قطب‌های تجاری و اداری پایتخت می‌دانند. این محله از شمال به بزرگراه بابایی و همت، از شرق به بزرگراه امام علی، از غرب به خیابان شریعتی و از جنوب به بزرگراه رسالت منتهی می‌شود. همسایگی این محله با پاسداران، اراج، ازگل، مجیدیه، سیدخندان و
برکات احترام به پدر و مادر

احترام به بزرگتر
یکی از رمزهای موفقیت که خیلی مؤثر است، احترام گرفتن از بزرگترهاست. احترام به پدر، احترام مادر، احترام معلم و استاد، احترام پیشکسوتان، برادر بزرگتر، خواهر بزرگتر، عمو، دایی، عمه. فرمود از ما نیست کسی که به بزرگتر احترام نکند و به زیردستان و کوچکترها مهربان نباشد. چیزی مثل ادب و احترام، آدم را بالا نمی برد. شما وقتی به بزرگترها احترام بگذاری بهت نظر می کنند، دعا می کنند. دعای خیر آنها موفقیت به کا
فعالیت هالووین I-Spy Activity

آن برچسب ها را آماده کنید! زمان هالووین I-Spy است
هیچ چیز فانتزی در اینجا رخ نمی دهد - فقط یک فعالیت سریع و آسان هالووین برای کودکان نوپا و پیش دبستانی ها (و بچه های بزرگتر نیز). برای انجام کارهای جالب یک هالووین I-Spy درست کنید.

این فقط کمی از آمادگی برای کلی سرگرم کننده طول می کشد

چه کسی عاشق بازی I-Spy نیست؟ به خصوص در اتومبیل ، بچه های من از این بازی وسواس دارند - به همان روشی که من در زمان کودکی بودم.​
در این نسخه ، من "
مردم اردبیل بوسیله برهان داشتن آمار بالای اشتغال تو دامداری بیشتر در معرض ترساندن بیماری های مشترک دام و انسان از عموم تب کریمه کنگو هستند. این بیماری از حیوان بوسیله آدم منتقل و فرید مبتلا بوسیله آن به محنت علاج می شود که کارشناسان احتمال ابتلا به آن را در استان اردبیل بلندی می دانند. پهلو اساس گزارش مسئولان، طی روزهای اخیر ۲ بیمار مشغول به بلای ناگهانی تب کریمه کنگو در استان خبر شده اند که یکی از آنها فوت کرده است؛ بیماری ای که با تب ناگها
ماجرادرباره ی شخصی است که ازدنیای بعدازمرگ که به چشم دیده ومشاهده کرده وآقای صادقی  نویسنده این کتاب،یعنی کتاب آن سوی مرگ هستند.
این شخص دروادی حق الناس دردنیای برزخ، مدتهابعدازرنج وآوارگی باکسانی مواجه میشودکه بعدازپرس وجومیفهمدکه هویت این اشخاص وصورتها،وکلاهستند.
وکلای کسانی که درزندگی به آنان ظلم کرده بود.آنان در وادی حق الناس وکالت داشتندتاحق موکلین خودراازفردبگیرند وحالت بازخواست کننده ای داشتندو
چهره هرکدام مانندچهره ی موکلش
میدونی اوضاع چطوریه؟ بذار رک باشیم دیگه. هر روز داریم این چیزا رو میشنویم. یه طوری که دلت میخواد هر شب که خوابت میبره و صبح چشمات رو باز میکنی بفهمی تمام این 30 سال یه کابوس بوده. یه کابوس طولانی که بعد یه دعوای الکی با خانواده ات تو خواب داشتی و حالا که از خواب بیدار شدی کلا تو یه دنیای دیگه‌ای هستی. یه جایی که هیچ کدوم از این اتفاقات اطرافت رو توش نمی‌بینی. بعد برای مطمئن شدن بری سر کشوی میزت و پاسپورتی که نشون میده متعلق به هرجایی هستی به جز ا
همایش بزرگی در تهران، همه ساله در بیمارستان میلاد برگزار می گردد تا: مسئله چاقی را بررسی کند. اما آنها اشتباه می کنند! چاقی در ایران نتیجه گرانی است، نه چیز دیگری. علت آن هم کاملا روشن است: چون همه چیز در حال گران شدن است، مردم از ترس گرانتر شدن، اجناس را می خرند و در خانه انبار می کنند. برخی ها مثل یهودیهای قدیم، یک جعبه پرتقال می خرند. هر روز سراغ آن می روند و تعدادی را که در حال گندیدن است، برمی دارند و مصرف می کنند. لذا پرتقال ها تا موقعی که فا
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب حجت الاسلام استاد محمد جواد علوی بروجردی
سلام علیکم و رحمة الله 
اظهارات عجیب جنابعالی در روز یک شنبه ۲۵ تیرماه ۱۳۹۶ مبنی بر اینکه با اقتصاد اسلامی مخالف هستید و اقتصاد آزاد را به رسمیت می شناسید؛ دلیل نگارش این نامه کوتاه به جنابعالی است.
شما در دیدار با مدیران و روسای شعب بانک کوثر استان قم اظهار داشتید: خوش‌بختانه در دولت فعلی، که ان‌شاء‌الله در دولت بعد هم ادامه پیدا کند، کسانی سر کار آمدند که اقتصاد را م
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است- بسیاری  فکر میکنند   یاد گیری علم- نیازمند دانشگاه است  وتاحدی حوزه است- ولذا  زمانی که درسوره علق عظمت انسان- دریادگیری است وبصورت کلی کسانی که  علومی یاد میگیرنند تصور میش.د از طریق دانشگاه وحوزه است- البته حوزهبیسار متفاوت است تاحدی چهره بهچهره است- لذا چون رایط پیدا میکند تصور میکنند خداوندمنان انهارا مسخره کرده است  ویا درمورد روزی بدست اوردن شعاری برای خود داده است خودراشیرین کرده است-  درحال
Sight Word فعالیت فعالیت سوادآموزی را بیابید

Inside: یک فعالیت یادگیری سریع و آسان "Sight Word Find" - بهترین بهترین راه برای بچه ها برای کار در بینایی
چگونه یادگیری کلمات بینایی را سرگرم کنیم؟
قبل از اینکه حتی به این فعالیت یا آمادگی / چگونگی شروع کار بپردازم ، باید چیزی را کاملاً واضح بیان کنم: حفظ کردن کلمات بینایی خواندن نیست و چگونگی یادگیری خواندن بچه ها نیست. یادگیری کلمات بینایی بخش کوچکی از خواندن است.
و در حالی که به خاطر سپردن هر چیزی می تواند
ویلیام شکسپیر را بزرگترین نمایشنامه نویس در زبان انگلیسی دانسته اند. به همان درجه که سعدی حافظ و فردوسی مظهر تفکر و زبان و ادبیات ایرانیان هستند و گفته های آنان زبانزد خاص و عام است شکسپیر هم در تمدن انگلستان مقامی بسیار ارجمند دارد که شواهد آن در تشکیل انجمن های مخصوص برای قرائت نمایشنامه های او دسته های سیار یا ثابت هنر پیشگان حرفه ای یا تفننی به نام « گروه شکسپیر » و همچنین تصاویر و مجسمه های متعدد از او و بازیگران نمایشنامه های او نامگذا
کنار کارما هم رفت. آخرین نوشته‌اش را چندساعت پیش، با تنِ سی و نه درجه‌ی درحال تبخیر خواندم و سری که به دوران افتاده‌بود. و از آن وقت تا حالا کمی خنک‌تر شده‌ام دوستان و تعادلم برگشته و مدام به یاد حرفی که عباس معروفی ذیل یکی از پست‌هایش نوشته‌بود چند وقت پیش، می‌افتم که: «کسی که شاهکار بنویسد، هرگز آشغال نمی‌نویسد، حتی برای دل خودش از سر استیصال. حتی در نامه‌ی خصوصی برای سگش. حتی از سر تفنن برای تخمش. کلمه خداست، و آدم خدا را برای هر ناچیز

آذر ماه سال 66 بود که گذر ایام به یک پیچ تند و یک تراژدی نزدیک میشد . همیشه انسان ها طی گذران زندگانی چنان درگیر روزمرگی ها میشوند که یادشان میرود حادثه خبر نمیکند. و یا اینکه باید همواره ، منتظر غیر منتظره ها بود. 

دم ظهر بود و عباس اقا با دستان زبر و ضخیمی که طی سالها کار سنگین فنی ،حسابی خشن و زوموخت شده بود آخرین پوتک رو بر فولاد سرخ و داغ دیده کوبید و تکه فولاد را درون سطل فلزی لبریز از اب فرو برد و بخار شدید به هوا برخواست. 
دقایقی بعد عبا
«خون به پا خواهد شد» را دیدم. فیلم تحسین شده‌ی پل توماس اندرسن. یک فیلم ۱۵۰ دقیقه‌ای که علی‌رغم طولانی بودن کشش خوبی داشت. فیلمی بر اساس رمان «نفت!» اثر آپتون سینکلر. داستان زندگی یک تاجر نفتی در اوایل قرن بیستم. آپتون سینکلر از آن نویسنده‌های آمریکایی سوسیالیست است که رمان‌هایش در اوایل قرن بیستم باعث تغییرات اجتماعی در جامعه‌ی آمریکا شده‌اند. مثلا رمانی که در مورد شرایط کاری کارگران و مهاجران کارگر در کشتارگاه‌های شیکاگو نوشت باعث ش
در این بخش با ارائه قیمت گوسفند چندقلوزا و همچنین  معرفی بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا در خدمت شما کاربران عزیز هستشم  و قصد داریم در این مقاله به انواع نژاد گوسفندان چند قلوزا به همراه ژن چند قلوزا  و در نهایت با ارائه قیمت گوسفند چند قلوزا در خدمت شما عزیزان باشیم. همانطور که می دانید گوسفندان در نژاد های مختلف در سرتاسر دنیا و همچنین کشور ایران در حال پرورش و نگهداری هستند که یکی از این نژاد ها گوسفندان چند قلوزا است و بر اساس موارد مختل
مقام مادر(منبر کوتاه)جلسه دوم
 اسفند ۱, ۱۳۹۷  خادم سایت ۰ دیدگاه روز مادر،فیش منبر،فیش منبر روز مادر،منبر در مورد مادر،منبر مکتوب،منبرک،ولادت حضرت فاطمه

بسم الله الرحمن الرحیم
فیش منبرکوتاه
مقام مادر
 جلسه دوم
کانال فیش منبرومرثیه درایتا
https://eitaa.com/fishemenbar
عرضه در سایت طلبه یار = http://www.talabeyar.ir
بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین…
اللهم کن لولیک  الحجةابن الحسن…
تو که به گوشه قلب شکسته جا داری                            به درد
بقلم شهروز براری صیقلانی اپئزود اول از اثر شماره یک                    نویسنده اثر     شهروز براری  صیقلانی  اثر   
L♥o♥v♥e♥♥♥s♥h♥i♥n♥♥b♥r♥a♥r♥y♥

داستان اول ♦♦ از شهروز براری صیقلانی   ♦♦

همواره حرفهایم را نتوانستم بگویم ، درعوض بی وقفه نوشته آم . چه توان کرد وقتی توان ابراز نباشد؟ نوشتن بهتر از در خود نهفتن است . هر چه است از نگفتن بهتر است. افسوس ک اشتیاق خواندنش نباشد. افسوس.....
ترا روی کاغذ ها جامیگذارم و میروم ،م
راهنمای نهایی برای انتخاب کد لباس مهمانی
آیا اخیراً وسط شب بیدار شدن از خواب ، عرق غرق شده را شروع کرده اید. گرفتار یک کابوس آسیب زا هستید که فقط درگیر کاناپه ها شده اید؟ آیا می بینید که "بخش" وقایع "مجلات براق را فکر می کند" نمی دانم آیا آن مهمانان واقعاً از آن لذت می برند یا فقط وانمود می کنند که از آن لذت می برند؟ "
تقریباً مطمئناً علائم اولیه "اختلال پیش بینی طرف" را تجربه می کنید. با داشتن تعداد زیادی کد لباس و مضامین مهمانی برای انتخاب ، نگرا
پاریس دوستت دارم
پرسه در پاریس : قبل از غروب
فرانسه از آن کشورهایی است که هر کس دلیلی  برای سفر به این کشور دارد ، تاریخ ،  ادبیات ، ورزش ، سینما و ...
برنامه سفرم را جوری چیده بودم که از آمستردام در هلند به پاریس بروم و از پاریس به رم و با ایتالیا به سفر یک ماهه ام  در اروپا خاتمه دهم .
ساعت 10 صبح آمستردام را به مقصد پاریس ترک کردم ، قطارسریع السیر بهترین راه بود و فاصله 550 کیلومتری این دو شهر را در 3:41 دقیقه طی میکرد .راس ساعت  1:41 به پاریس رسیدم ،
چکش کاری طرح:
از روی یک پیرنگ پلیسی چیزی نوشته ام که برای این کار که ژانرش حتی به بی معنایی ژانر معنا گرا هم میتواند تنزل کند می تواند آب و رنگی فراهم نماید:
ابتدا را توی جشن شریف با طرح یک مساله ی گیرا شروع کنم: رجیار در آستانه به دست آوردن یک پیروزی شکست می خورد و الان برایش مهم است که ماهی لیزخورده پیروزی را دوباره به دست بیاورد. انگیزه اش فقط گرفتن گرین کارت نیست. ممکن است بتواند نقشی شبیه مادر دلسوزی که دارد بچه هایش را با سرطان ترک می کند و
"شبکه" حاکی از لحظات "در تماس بودن" و دوره های پرسه زنی آزادانه همزمان است. "رابطه ای نامطلوب ولی ناگسستنی" درست همان احتمالی است که "ایجاد رابطه" را تا این حد خطرناک می کند. ولی "پیوندی نامطلوب"، نوعی ناسازه گویی است: پیوندها را می توان پیش از نفرت انگیز شدن از هم گسست.پیوندها "روابطی مجازی" هستند. به نظر می رسد که پیوندها متناسب با موقعیت زندگی سیال مدرنی هستند که در آن این امید و انتظار وجود دارد که احتمالات عاشقانه با سرعتی هر چه بیش تر در عبور
رمان.   پرستار ۵ .    قسمت اخر. 

به دکتر کیوان زنگ زدم : دیدم خوابم بی مورد نبوده ..بهناز همون شب میخواسته مانی رو بکشه ... دیگه نتونستم طاقت بیارم خواستم برگردم که دکترام بهم اجازه ندادند ...این شد که دکتر کیوان از همون موقع از حال و روز اونا بهم خبر میداد ... نمیدونی چه سخته بپه ات جلو چشمات پر پر بزنه و تو نتونی کمکش کنی....
اخر سرم که خودت بهتر میدونی .. دختر دیوونه با یه دکتر فرار کرد ...
به سیاوش گفته بود من فقط واسه پولت میخواستمت ... نه چیز دیگه...
ا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها